دقت اندازه‌گیری را دستگاه توزین ایران‌ساخت افزایش داد

تاریخ : ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ تعداد بازدید : ۵۸
تعداد رای : ۰
دستگاه توزین در صنایع بسته‌بندی برای سنجش وزن به‌صورت آنلاین و دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به‌گزارش ماشین‌سازی به‌نقل از سایت معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، علیرضا دیوسالار عضو هیئت مدیره شرکت مهندسی صنعت دقیق تیکا با اشاره به این‌که از دستگاه توزین در باسکول‌های سنگین استفاده می‌شود، گفت: «توزین یکی از کامل‌ترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‍‌ها جهت توزین الکتریکی، نمایش و کنترل وزن در کاربردهای صنعتی به حساب می‌آید.»

 

قابلیت شبکه‌کردن در دستگاه توزین ایران ساخت وجود دارد

در دستگاه توزین با پارامترهایی که برای رله‌های خروجی تعریف شده است نحوه رله‌زنی بسیار انعطاف پذیر است. از ویژگی‌های بارز نمایشگر توزین می‌توان به منوهای ساده و قابل فهم برای اپراتور با سطح دسترسی متفاوت اشاره کرد.

از دیگر ویژگی‌های دستگاه توزین، الگوریتم فرامین رله انعطاف‌پذیر برحسب کاربردهای مختلف در صنایع، سرعت رله‌زنی بالا جهت دقت بالا در بارگیری و تخلیه، دقت اندازه‌گیری در شرایط و محیط‌های با نویز شدید و نوسانات مکانیکی و قابلیت شبکه‌کردن چند دستگاه روی یک مجموعه است.

سرعت و اندازه‌گیری دقیق دستگاه توزین آن را مناسب برای استفاده در صنایع مختلف کرده است؛ به‌شکلی که در صنعت بچینگ، باسکول‌های سنگین، سیستم‌های کنترل وزن در صنعت بسته‌بندی، کیسه پرکن، صنایع غذایی، اندازه‌گیری‌های نیرو گشتاور و صنایع شیمیایی به کار می‌رود.

 

ایجاد 15 فرصت شغلی

این مدیر حوزه دانش‌بنیان با اشاره به این که تلاش می‌شود تا در وهله اول نیاز کشور به دستگاه توزین برطرف شود، گفت: «کیفیت دستگاه توزین ایران‌ساخت بالا بوده اما با این وجود یک پنجم نمونه خارجی قیمت دارد. همچنین طراحی و تولید دستگاه توزین ایران‌ساخت سبب شد تا 15 فرصت شغلی به‌صورت مستقیم در شرکت صنعت دقیق تیکا ایجاد شود.»

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha