بزرگ‌ترین شرکت ماشین‌سازی در کشور

تاریخ : ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ تعداد بازدید : ۹۴
تعداد رای : ۱
گفت‌وگو با مهندس علیرضا احمدی، کارشناس فروش شرکت ماشین‌سازی کوشش‌کاران

شرکت «ماشین‌سازی کوشش‌کاران» از سال ۱۳۶۸ فعالیت خود را در زمینۀ تولید ماشین‌آلات بسته‌بندی مواد غذایی آغاز کرد. این شرکت نیاز ۹۰ درصد از کارخانه‌های ایران را در زمینۀ بسته‌بندی مواد غذایی پوشش می‌دهد.

 

تولید ۵۰ مدل ماشین در زمینۀ بسته‌بندی مواد غذایی

مهندس علیرضا احمدی، کارشناس فروش شرکت ماشین‌سازی کوشش‌کاران، دربارۀ محصولات این شرکت گفت: «شرکت ما در حوزۀ بسته‌بندی مواد غذایی شامل مایعات غلیظ و رقیق، انواع نوشیدنی‌های گازدار و غیرگازدار، لبنیات، روغن‌های خوراکی و صنعتی، انواع محصولات سس، کنسروها و هر آن‌چه به مواد غذایی مربوط باشد، فعالیت می‌کند.

ماشین‌آلات بسته‌بندی به چند گروه تقسیم می‌شوند که اصلی‌ترین آن‌ها ردیف‌کن‌ها، پرکن‌ها و لیبل‌زن‌ها هستند. در پایان کار نیز، زمانی که محصول آماده می‌شود، بطری پر می‌شود، لیبل زده می‌شود، داخل کارتن بسته‌بندی یا داخل نایلون شیلد می‌شود. در مجموع، کوشش‌کاران نزدیک به ۵۰ مدل ماشین تولید می‌کند و ۸۰ درصد از ماشین‌آلات ما در کشور اولین بوده‌اند.»

وی دربارۀ مشتریان ماشین‌سازی کوشش‌کاران بیان کرد: «کارخانه‌های پگاه، بهنوش، دامداران و کاله، روغن‌های طبیعت، اویلا و ورامین، رب روژین، مشکات و تبرک، لبنیات عالیس، پاژن، ارژن، رامک و دایتی و هم‌چنین ۹۹ درصد کارخانه‌های آب‌معدنی در سراسر کشور از مشتریان ما هستند.»

 

عدم حمایت کافی از تولیدکنندۀ داخلی از مشکلات ماست

مهندس علیرضا احمدی دربارۀ صادرات محصولات این شرکت گفت: «ما تاکنون به کشورهای همسایه مانند امارات، افغانستان، عراق، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان، ترکیه و نیز کانادا و روسیه محصول صادر کرده‌ایم.»

وی با اشاره به اینکه رقبای اصلی این شرکت کشورهای آلمان، ایتالیا و ترکیه هستند، دربارۀ مزایای محصولات ماشین‌سازی کوشش‌کاران بیان کرد: «کیفیت محصولات ما از کیفیت محصولات ترکیه‌ای بالاتر است اما طبیعتاً از کیفیت محصولات آلمانی و ایتالیایی کمی پایین‌تر است. البته قیمتی به‌مراتب بسیار پایین‌تر هم داریم. کشورهایی مثل ایتالیا که دستگاه‌های خوب دارند، قیمت‌های فوق‌العاده بالایی هم دارند و این قیمت حتی تا ۱۰ و ۲۰ برابر دستگاه‌های ایرانی می‌رسد. بنابراین خریداران، چه داخلی و چه خارجی، وقتی دستگاه ما را انتخاب می‌کنند اولویت اول‌شان قیمت در برابر کیفیت است. چون می‌توانند کیفیت نزدیک به دستگاه خارجی را با قیمتی بسیار پایین‌تر دریافت کنند.»

این کارشناس فروش در پایان صحبت‌هایش به مشکلاتی که ماشین‌سازی کوشش‌کاران بر سر راه تولید دارد پرداخت و گفت: «مشکلات زیاد است. اولین آن‌ها مشکلات مربوط به ارز و نبود ثبات اقتصادی است. مشکلات مربوط به واردات و صادرات و نیز عدم حمایت کافی از تولیدکننده‌های داخلی برای بهبودبخشیدن به تولیدات و هموارساختن راه تولید نیز از دیگر مسائلی است که ما با آن روبه‌رو هستیم.»

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha