ماشین‌آلاتی که همۀ کشورها نیاز دارند

تاریخ : ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ تعداد بازدید : ۳۳۷
تعداد رای : ۳
گفت‌وگو با مهندس مرتضی مزروعی، مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی سپاهان

شرکت «ماشین‌سازی سپاهان» از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در زمینۀ تولید ماشین‌آلات صنعت ساختمانی آغاز کرد. این شرکت خطوط تمام اتوماتیک تولید قطعات بدون نیاز به اپراتور را برای اولین‌بار در ایران راه‌اندازی کرد. ماشین‌سازی سپاهان موفق شده گواهینامۀ  ISO 9001-208در سیستم مدیریت کیفیت را از مؤسسۀ بین‌المللی  Galaxyکانادا دریافت کند.

 

ماشین‌آلاتی در خدمت ساختمان‌سازی، راه‌سازی و شهرسازی

مهندس مرتضی مزروعی، مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی سپاهان، دربارۀ محصولات این شرکت گفت: «عمدۀ تولیدات شرکت ما، ماشین‌آلات و خطوط تولید قطعات پیش‌ساختۀ بتنی مانند انواع دستگاه‌های بلوک‌زن،‌ جدول‌زن، مخلوط‌کن، خطوط تولید کف‌پوش‌های بتنی، بچینگ منطبق با استانداردهای بین‌المللی و نیز کلیۀ ماشین‌آلات و متعلقات وابسته مانند انواع میکسرها، چرثقیل‌ها و کانوایرها است.

صنعتی که ما روی آن متمرکز شده‌ایم صنعتی به‌روز است و جزو نیازهای هر کشور در حوزۀ ساختمان‌سازی، راه‌سازی و شهرسازی محسوب می‌شود.»

وی دربارۀ مشتری‌های ماشین‌سازی سپاهان بیان کرد: «مشتریان ما هم شرکت‌های خصوصی و هم شرکت‌های دولتی هستند. در کل، پیمان‌کاران، شرکت‌ها و مجموعه‌هایی که در زمینۀ عمران، ساختمان‌سازی، راه‌سازی و شهرسازی فعالیت دارند با ما کار می‌کنند.»

 

هرساله دستگاه‌ها را از نظر کارایی و کیفیت به‌روز می‌کنیم

مهندس مزروعی در ادامه به مزایای تولیدات این شرکت پرداخت و بیان کرد: «مهم‌ترین مزیت ما، خدمات ماست. ما ۱۰ سال خدمات پس از فروش، ۱۸ ماه گارانتی محصول و پ‍شتیبانی مادام‌العمر داریم. کیفیت تولیدات‌مان نیز از نمونه‌های مشابه داخلی بهتر است چون از مواد مرغوب‌تری برای تولید استفاده می‌کنیم.

مزیت دیگر اینکه ما هرساله محصولاتی را که تولید می‌کنیم از نظر کارایی و از نظر کیفیت به‌روز می‌کنیم و تغییراتی در آن‌ها می‌دهیم تا نیاز مشتری را بهتر از قبل پاسخ بدهیم. در حال حاضر داریم روی یکی از دستگاه‌هایمان کار می‌کنیم تا سرعت تولید آن بالاتر برود. تغییراتی هم در خطوط ثابت‌مان داده‌ایم تا در نهایت، قیمت محصول برای مشتری کاهش یابد.»

وی با اشاره به اینکه آلمان، ایتالیا و آمریکا رقبای خارجی ماشین‌سازی سپاهان محسوب می‌شوند دربارۀ صادرات محصولات این شرکت گفت: «صادرات محصولات ما تاکنون بیش‌تر از طریق واسطه انجام شده. البته گاهی هم مشتری خارجی خودش مستقیم از ما خرید می‌کند. به این ترتیب، ما به عراق، افغانستان و کشورهای حاشیۀ خلیج فارس صادرات داشته‌ایم. اکنون نیز در سوریه در نمایشگاهی شرکت کرده‌ایم و محصولات را در شوروم قرار داده‌ایم.»

مهندس مزروعی در پایان صحبت‌هایش به مشکلاتی که این شرکت بر سر راه تولید دارد اشاره کرد و گفت: «اولین مشکل این است که برای این صنعت، صنف مشخصی در کشور نداریم، به همین دلیل عده‌ای می‌توانند کارشکنی‌هایی انجام بدهند. مثلاً محصولات غیر استاندارد می‌سازند یا قیمت‌ها را خراب می‌کنند. دومین مشکل هم که همۀ تولیدکنندگان با آن مواجه‌اند بحث تورم است که برای ما هم مشکلات متعددی ایجاد کرده است.»

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha