محصولات متنوع، پاسخ‌گوی صنایع گوناگون

تاریخ : ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ تعداد بازدید : ۱۲۱
تعداد رای : ۲
گفت‌وگو با مهندس محمد ذبیحی، کارشناس فروش شرکت صنعتی خزر الکتریک

شرکت «صنعتی خزر الکتریک» از سال 1359 فعالیت خود را آغاز کرده و در زمینه‌های متنوع صنایع تبدیلی و تجهیزات و صنایع مدرن مرغ‌داری، دام و آبزیان فعالیت می‌کند. صنعتی خزر الکتریک یک شرکت دانش‌بنیان است و چهار سال متوالی موفق شده گواهینامه و تندیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان را دریافت کند. همچنین رتبۀ نخست را در نمایشگاه بین‌المللی اختراعات و ابداعات باسل به دست آورده است.

 

دستگاه بی‌خطرساز؛ کمک به پروسۀ دفع و حفظ محیط زیست

مهندس محمد ذبیحی، کارشناس فروش شرکت صنعتی خزر الکتریک، دربارۀ محصولات این شرکت و کاربرد آن‌ها گفت: «ما در زمینۀ صنایع گوناگون دستگاه‌های متعددی تولید کرده‌ایم. از جملۀ این دستگاه‌ها، بی‌خطرساز زباله‌های عفونی، شردر، تراکتور، نشاکار، کمباین، انواع خشک‌کن‌ها، هواکش و پد خنک‌کن، هیتر، دستگاه توزین و بسته‌بندی، آسیاب و میکسر است.

دستگاه بی‌خطرساز، زباله‌های عفونی و بیمارستانی را خرد کرده و با قراردادن در دمای ۱۳۴درجه، میکروب‌های فعال آن را از بین می‌برد. در نهایت، زباله‌های عفونی، بدون آسیب‌زدن به محیط زیست و مانند زباله‌های شهری دفع می‌شوند.

دستگاه دیگر شردر است که از آن برای خردکردن انواع مواد سخت (به‌جز فلزات) استفاده می‌شود. از خشک‌کن‌ها، همان‌طور که از اسم آن‌ها پیداست، برای خشک‌کردن انواع دانه‌های غذایی استفاده می‌شود. در مجموع، از ماشین‌آلات ما در صنایع گوناگون استفاده می‌شود.»

وی دربارۀ مشتری‌هایی که با آن‌ها همکاری می‌کنند بیان کرد: «حوزۀ فعالیت ما وسیع است و به همین دلیل با شرکت‌ها و افراد بسیاری همکاری داریم. از جملۀ آن‌ها، واحدهای صنعتی، کشتارگاه‌ها، واحدهای جوجه‌کشی، واحدهایی که خوراک دام و طیور و آبزیان درست می‌کنند، شالی‌کاران، صنایع تبدیلی مواد غذایی، مرغ‌داران، دام‌داران و همچنین گل‌خانه‌داران، تولیدکنندگان کود ارگانیک و آبزی‌پروران هستند.»

 

کیفیت بالا، قیمت مناسب، خدمات پس از فروش ارزان

مهندس ذبیحی با اشاره به اینکه رقبای خارجی این شرکت ترکیه، چین، ژاپن و کشورهای اروپایی هستند دربارۀ صادرات گفت: «ما تاکنون به کشورهای عراق، ترکیه، افغانستان، کنیا، کلمبیا و کشورهای حاشیۀ دریای خزر محصول صادر کرده‌ایم.»

وی در ادامه به مزیت محصولات خزر الکتریک اشاره و بیان کرد: «مهم‌ترین مزیت محصول ما بومی‌بودن است. وقتی محصولی بومی باشد خدمات پس از فروش نیز دارد و مشتری در صورتی که به مشکلی بربخورد می‌تواند مشکل دستگاه را به‌سرعت برطرف کند. ما نیز خدمات پس از فروش ارزان داریم. علاوه بر این، محصولات ما از کیفیت بالایی برخوردار هستند و این در حالی است که قیمت آن از محصول مشابه خارجی پایین‌تر است.»

وی دربارۀ جدیدترین محصول این شرکت افزود: «محصول جدید ما دستگاه خشک‌کن مدل CPR است که برای خشک‌کردن دانه‌های ذرت و سویا از آن استفاده می‌شود. علاوه بر این، خشک‌کن کود پارویی و دستگاه بی‌خطرساز با خردکن داخلی را هم به‌تازگی تولید کرده‌ایم.»

مهندس ذبیحی در پایان صحبت‌هایش به مشکلاتی که خزر الکتریک بر سر راه تولید دارد پرداخت و گفت: «از مشکلات جدی ما بحث عدم ثبات قیمت مواد اولیه در بازار و نیز عدم ثبات قیمت ارز است. علاوه بر این، دولت، آن‌طور که شایسته و بایسته است، از تولیدکننده‌ها حمایت نمی‌کند. مالیات بر ارزش افزوده نیز مشکل دیگری است که ما همواره با آن رو‌به‌رو هستیم.»

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha