تا جای ممکن، سود را پایین آورده‌ایم

تاریخ : ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ تعداد بازدید : ۲۴۰
تعداد رای : ۴
گفت‌وگو با مهندس مهسا خسروی، مدیرفروش شرکت مخازن استیل غرب

شرکت «مخازن استیل غرب» از سال ۱۳۸۵ کار خود را در همدان آغاز کرد. این شرکت که دانش‌بنیان است و گواهی‌نامۀ ایزو دارد در زمینۀ مشاوره، طراحی، ساخت و راه‌اندازی خط تولید لبنیات، مواد غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی فعالیت می‌کند.

 

دلار نوسان دارد و هزینه‌های تولید بالاست

مهندس مهسا خسروی، مدیرفروش شرکت مخازن استیل غرب، دربارۀ ماشین‌آلات تولیدی این شرکت گفت: «در شرکت ما ماشین‌آلات و محصولاتی نظیر مخازن استیل (تک جدار، دو جدار و سه جدار)، پاستوریزاتور، CIP مرکزی و سیستم شستشو، هموژنایزر، دی اریتور، پمپ سانتریفیوژ، اتصالات استیل و مبدل‌های حرارتی و برودتی تولید می‌شود. همچنین تاکنون خط تولید بستنی، سس، خامۀ قنادی و پنیر پیتزا برای مشتریان مهیا شده است.»

او همکاری این شرکت با شرکت‌های دیگر گفت: «ما با شرکت‌هایی که در زمینۀ صنایع غذایی و لبنیات فعالیت می‌کنند همکاری داریم. از جملۀ این شرکت‌ها مواد بهداشتی اکتیو، صحت، شرکت زرفام و بهبهان شیمی است.»

وی با اشاره به اینکه بیش‌تر صادرات این شرکت به عراق بوده، دربارۀ رقبای مخازن استیل غرب بیان کرد: «در داخل کشور رقیب‌های بسیاری داریم. در اروپا و ترکیه نیز رقبایی وجود دارند.»

مهندس خسروی در ادامه از «پکیج عصاره‌گیری» به‌عنوان محصول تازۀ این شرکت نام برد و سپس دربارۀ مزیت محصولات مخازن استیل غرب گفت: «ما تا جایی که توانسته‌ایم کیفیت را بالا برده‌ایم و سود را پایین آورده‌ایم. هرچند هزینه‌های تولید آنقدر بالاست که در نهایت، قیمت تمام‌شده نیز بالا می‌رود. با این حال، ما تا جای ممکن، سود را پایین می‌آوریم که بتوانیم محصول را با قیمت مناسب‌تری به مشتری عرضه کنیم.»

او در پایان صحبت‌هایش مشکلاتی را که این شرکت بر سر راه تولید دارد یادآوری و بیان کرد: «چالش‌های اقتصادی و نوسان قیمت دلار از مشکلات اصلی ماست. مادۀ اولیۀ محصولات ما ورق استیل است و قیمت آن هرروز تغییر می‌کند. البته وقتی قیمت دلار پایین می‌آید قیمت ورق استیل همچنان بالا می‌ماند. مشکل دیگر، موضوع بیمه و هزینه‌های سرسام‌آور آن است. مالیات و دارایی هم کار ما را به مراتب سخت‌تر می‌کنند.»

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha