پردازش مواد تهران، شرکتی صاحب تکنولوژی در ایران

تاریخ : ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ تعداد بازدید : ۶۹
تعداد رای : ۱
گفتگو با دکتر محمدجواد ترکمنی، مدیرعامل شرکت فنی مهندسی لیزر پرتو پردازش مواد تهران

شرکت «فنی مهندسی لیزر پرتو پردازش مواد تهران» از سال 94 کار خود را شروع کرده است و در زمینۀ ساخت ماشین‌های جوش لیزری و لیزرهای مخصوص جوشکاری و نیز ارائۀ خدمات در زمینه‌های فرآوری مواد با لیزر فعالیت می‌کند. در حال حاضر، محصول دیگر این شرکت اتاق تمیز است.

 

تولید ماشین‌های جوشکاری لیزری

دکتر محمدجواد ترکمنی، مدیرعامل شرکت پرتو پردازش مواد تهران، دربارۀ محصولات شرکت پردازش مواد گفت: «محصولاتی که ما تولید می‌کنیم عمدتاً ماشین‌های جوشکاری لیزری هستند. این ماشین‌ها را سفارشی قبول می‌کنیم و می‌سازیم. چشمۀ لیزر مورد نیاز آن را هم در بخش پرتو مواد می‌سازیم.»

وی دربارۀ کاربرد این محصولات بیان کرد: «این ماشین‌ها بیش‌تر در صنایع هوافضا، صنایع انرژی نفت و گاز و همین‌طور صنایع دفاع کاربرد دارند.»

او دربارۀ همکاری با سایر شرکت‌ها گفت: «ما با شرکت‌های توربین‌سازی مانند شرکت پرتو از مجموعۀ مپنا، زیرمجموعه‌های شرکت وزارت نیرو، شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینۀ تولید برق، شرکت صنایع شهید باقری که جزو صنایع دفاع محسوب می‌شود و سازمان پیشران‌های فضایی که سازندۀ تجهیزات ماهواره و ماهواره‌بر هستند همکاری می‌کنیم.»

 

لیزر فیبری، در مرحلۀ عرضه به بازار

دکتر ترکمنی با اشاره به این موضوع که شرکت پردازش مواد در داخل کشور رقیبی ندارد، بیان کرد: «شرکت‌هایی در اروپا و نیز در چین و هند هستند که رقیبان خارجی ما محسوب می‌شوند. ما به بخش تحقیقاتی کشور عراق صادرات خدمات داشته‌ایم.»

وی دربارۀ مزیت محصولات این شرکت گفت: «قیمت پایین‌تر و خدمات پس از فروش از مزیت‌های محصولات ماست. نرخ تجهیزات ما نسبت به اروپایی‌ها پایین‌تر است ولی در مقایسه با شرقی‌ها بالاست و رقیب آن‌ها هستیم. در داخل ایران نیز صاحب تکنولوژی هستیم.»

مدیرعامل شرکت پرتو پردازش مواد تهران، با بیان اینکه محصول تازۀ شرکت، لیزر فیبری است که در حال عرضه به بازار است، به مشکلات اشاره و بیان کرد: «نوسانات قیمت ارز باعث می‌شود قیمت تجهیزات در بازار تغییر کند و وقتی بازار دچار نوسان می‌شود تجهیزات الکترونیک و اپتیک مورد نیاز ما به فروش نمی‌رسد. در کل، مهم‌ترین مشکلات ما مسائل مربوط به ناپایداری نرخ ارز و نیز مسائل مربوط به گمرک است.»

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha