امضای 300 هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و پنج شرکت برتر/ توسعۀ سرمایه‌گذاری باید مهمترین راهبرد آینده اقتصاد ایران باشد

تاریخ : ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ تعداد بازدید : ۴۳
تعداد رای : ۰
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: دومین مرحله از طرح " اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر" با امضا تفاهم‌نامه بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و 5 شرکت بزرگ تولیدی اجرا می‌شود.

به گزارش ماشین‌سازی به نقل از شاتا، سعید زرندی با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ها 100 طرح و موضوع سرمایه‌گذاری را شامل می‌شود، افزود: در گام دوم از اجرای طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر، شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، گروه صنعتی زر، شرکت ایران رادیاتور و شرکت سنگ آهن گهر زمین حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه این تفاهم‌نامه‌ها روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استانداران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولین دستگاه قضایی امضا خواهد شد گفت: این سرمایه‌گذاری‌ها در بخش‌های معدن و صنایع معدنی، لوازم خانگی و صنایع غذایی انجام خواهد شد.

زرندی با اشاره به اینکه در مرحله اول اجرای این طرح با حضور ۵ شرکت در قالب ۶۲ پروژه و با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵۲ هزار میلیارد تومان اسفندماه ۹۹ تفاهم همکاری امضا شد، افزود: شرکت‌های معدنی و صنعتی چادرملو، شیرین عسل، آلومینیوم المهدی، ماشین سازی اراک و نفت سپاهان تفاهم نامه های همکاری با موضوعات معدن و صنایع معدنی، صنایع پتروشیمی، ماشین‌سازی، صنایع غذایی با وزارت صنعت، معدن و تجارت امضا کردند.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت با بیان اینکه شرکت برتر تولیدی کشور در سال ۹۹ شناسایی و رتبه بندی شد، گفت: طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر با هدف توسعه سرمایه گذاری و استفاده از توان شرک های بزرگ اجرا می‌شود.

وی همچنین تصریح کرد: باید موضوع توسعۀ سرمایه‌گذاری در بخش تولید به‌عنوان مهمترین راهبرد اقتصاد ایران تبدیل شود و همه ظرفیت‌ها در این خصوص فعال شود.

زرندی تاکید کرد: مدل‌های جدیدی در بخش سرمایه‌گذاری تعریف شده که طرح "اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر" یکی از آنهاست.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha