پیشرو در تولید ماشین‌آلات صنایع غذایی و بسته‌بندی

تاریخ : ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ تعداد بازدید : ۴۲۴
تعداد رای : ۴
گفتگو با مهندس بهروز سعادتی مدیر فروش شرکت صنعت کاران متحد درخشان

شرکت «صنعت کاران متحد درخشان» از حدود بیست سال پیش فعالیت خود را در زمینۀ طراحی و ساخت ماشین‌آلات صنایع غذایی و بسته‌بندی آغاز کرد و در سال 1386، با بهره‌مندی از نیروی متخصص داخلی شرکت خود را به ثبت رسمی رساند. این شرکت تاکنون موفق به راه‌اندازی بیش از هزار کارخانۀ داخلی در زمینۀ ساخت ماشین‌آلات صنایع غذایی، دارویی و آشامیدنی شده و گواهینامه‌های بین‌المللی ISO9001-14001-18001 و همچنین نشان CE اروپا در سیستم کیفیت را دریافت کرده است و توانسته چندین اختراع و نوآوری در زمینۀ ماشین‌آلات مواد غذایی ثبت کند.

 

تولیدکنندۀ ماشین‌آلات خطوط فرآوری محصولات

مهندس بهروز سعادتی، مدیر فروش شرکت صنعت کاران متحد درخشان، دربارۀ ماشین‌آلات تولیدی این شرکت گفت: «عمدۀ فعالیت ما در تولید ماشین‌آلات فرآوری و بسته‌بندی مواد غذایی است. از جمله دستگاه بسته‌بندی حبوبات، خشکبار، پودریجات و ادویه‌جات، سبزیجات تازه و خشک، چای و دمنوش‌های گیاهی، خرما، چیپس، پفک و پاپ‌کورن. انواع دستگاه‌های بسته‌بندی تک‌نفره، داخل قوطی، داخل کارتن، به‌صورت وزنی و حجمی از سوی این شرکت تولید می‌شود.» او با بیان اینکه صنعت کاران متحد به تولید ماشین‌آلات خطوط فرآوری محصولات نیز می‌پردازد، افزود: «در خط حبوبات، دستگاه‌های بوجاری برای تمیز کردن حبوبات، دستگاه پولیش برای براق کردن و دستگاه نوار نقاله دستچین برای بازبینی محصول ساخته می‌شود. همچنین، دستگاه تفت و بو دادن، دستگاه طعم‌دار کردن و دستگاه خشک کردن در خط آجیل نیز ساخته شده و به فروش می‌رسد. در خط تولید چیپس میوه نیز، ماشین‌آلات مربوط به قسمت شست‌وشو تا مرحلۀ خشک کردن و بسته‌بندی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.»

 

صادرات به بیست و دو کشور دنیا

مهندس سعادتی از شرکت‌های زرماکارون، مهرام، گلستان، تک‌ماکارون، چای دبش، مزمز، میهن، مانا، شیبا، پلاستیک مادیران، خشکبار ایوب و نیوشا به‌عنوان بخشی از مشتریان این شرکت نام برد و با اشاره به صادرات موفق صنعت کاران متحد به 22 کشور دنیا گفت: «عمدۀ صادرات ما به کشورهای همسایه مثل عراق، افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان است و تاکنون محصولاتمان را به روسیه، کشورهای حاشیۀ خلیج فارس و برخی کشورهای اروپایی مثل فرانسه، آلمان، انگلستان و همچنین کانادا صادر کرده‌ایم.» وی کشورهای آلمان و ترکیه را از رقبای اصلی این شرکت عنوان کرد و دربارۀ اصلی‌ترین و بارزترین مزایای محصولات این شرکت اظهار داشت: «محصولات ما دارای خدمات پس از فروش است. از طرفی برخی قطعات دستگاه‌های خارجی به دلیل وجود تحریم‌ها ممکن است در بازار پیدا نشود و کسی که آن دستگاه را خریداری کرده مجبور است برای تعمیر یا سرویس دستگاهش به جاهای دیگر مراجعه کند. خوشبختانه هفتاد درصد قطعات دستگاه‌های ما ایرانی و تولید داخل است و از لحاظ تامین و سرویس‌دهی خیلی بهتر از تولیدکنندۀ خارجی عمل می‌کنیم.» او افزود: «دستگاه‌های ما نسبت به دستگاه‌های مشابه خارجی ارزان‌قیمت‌تر هستند، ضمن اینکه دقیقا همان کار و کیفیت دستگاه‌های خارجی را ارائه می‌کنند.»

 

تولید دستگاه‌های بسته‌بندی مینی برای استفادۀ خانگی

مدیرفروش شرکت صنعت کاران متحد درخشان دربارۀ تازه‌ترین محصول این شرکت بیان کرد: «ما یک سری دستگاه بسته‌بندی تحت عنوان بسته‌بندی‌های مینی تولید کرده‌ایم. این دستگاه با ارتفاع کوتاه قابلیت استفاده در منازل و پارکینگ‌ها و مغازه‌ها را هم دارد. یعنی آن را از حالت صنعتی در آوردیم تا در هر مکانی بسته‌بندی امکان‌پذیر باشد. چون برقش تک‌فاز است و می‌توان در محیط خانگی روستا یا شهر از آن استفاده کرد.» او ادامه داد: «همان مکانیزم دستگاه‌های صنعتی در این دستگاه صورت گرفته ولی در ابعاد کوچک‌تر، با قابلیت استفاده از برق تک‌فاز که می‌توان در مکان‌های مختلف، محصولات فله را به‌صورت بسته‌بندی به بازار عرضه کرد.»

در پایان، مهندس سعادتی نوسانات ارزی را از مشکلات عمدۀ تولیدکنندگان عنوان کرد و گفت: «نوسانات بازار در بخشی از قطعاتی که وارد کشور می‌شود و ما برای تولید به آن‌ها نیاز داریم، اثرگذار است. همچنین عدم حمایت از تولیدکنندۀ داخلی برای ما آسیب‌زاست. چون نهادی نیست که از این صنعت مهم پشتیبانی کند؛ صنعتی که برای کشور درآمدزا و ارزآور است. باید شرایطی ایجاد شود که از لحاظ پرداخت مالیات و موارد دیگر به ما کمک کنند تا بتوانیم این صنعت را سر پا نگه داشته و گسترش دهیم.»

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha