معاون امور صنایع وزارت صمت: ضرورت تعامل موثر با تشکل‌های تخصصی در سیاستگذاری و برنامه‌ریزی حوزه صنعت

تاریخ : ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ تعداد بازدید : ۳۷
تعداد رای : ۰
معاون امور صنایع وزارت صمت همچنین در خصوص تخصیص ارز مورد نیاز تولیدکنندگان توضیحاتی ارائه و خواستار بررسی موضوعات ارزی این واحدها در اتاق پایاپای ارزی سازمان توسعه تجارت شد.

به گزارش شاتا، معاون امور صنایع وزارت صمت در این نشست با نگاهی به سیاستگذاری های کلان کشور برای توسعه صنایع غذایی به تبیین شرایط فعلی کشور اشاره و از حضور تشکل ها در مراجع تصمیم گیر و تصمیم ساز وزارت صمت که از دغدغه های این تشکل صنعتی بود، استقبال کرد.

صادقی نیارکی تعامل موثر با تشکل های تخصصی در سیاستگذاری ها و برنامه ریزی برای دورنمای صنعت را ضروری برشمرد و گفت: اغلب تصمیمات در حیطه صنایع با نظر مشورتی تشکل ها تدوین و به مراجع ذی صلاح ارائه می شود.

معاون امور صنایع وزارت صمت همچنین در خصوص تخصیص ارز مورد نیاز این بخش نیز توضیحاتی ارائه و خواستار بررسی موضوعات ارزی این واحدها در اتاق پایاپای ارزی سازمان توسعه تجارت شد.

وی از نشست مشترک با سازمان شیلات جهت بررسی مشکلات این صنعت در تولید کنسرو ماهی خبرداد و گفت: مواد اولیه مورد نیاز این بخش همانند سایر صنایع در اولویت بوده و در تلاش هستیم این دغدغه با همکاری سایر نهادهای اجرایی مرتفع شود.

صنایع کنسروسازی که ارتباط مستقیمی با صنایع غذایی و کشاورزی دارد، با دغدغه های متعددی در تامین مواد اولیه، افزایش هزینه نهاده های تولید، واردات مواد اولیه و تخصیص ارز رو به رو است و رفع مشکلات این بخش در این نشست مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

 

 

منبع: شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کد امنیتی (حروف بزرگ) Captcha