مدیر کل صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت: تحریم بهترین موقعیت برای رونق تولید داخل

تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ تعداد بازدید : ۲۵۹۷
تعداد رای : ۰
مدیر کل صنایع ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت جایگزینی تولیدات با کیفیت داخلی به جای واردات را از اهم برنامه های امسال دانست و گفت: هم اکنون بسیاری از مجریان طرح ها ترجیح می دهند به جای واردات تولید داشته باشند.

امیر حسین شیروی در گفت و گو با خبرنگار شاتا، در تشریح برنامه های سال 98 این دفتر گفت: تحریم جا به جایی منابع ارزی و واردات را برای ما مشکل کرده و این بهترین موقعیت برای رونق تولید داخل است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مجریان طرح ها ترجیح می دهند به جای واردات تولید داشته باشند، افزود: البته با توجه به اینکه تمام کالاهایی که تولید داخل هستند، به واردات هم وابستگی دارند و این مسئله تولید داخل را با مشکل مواجه می کند.

مدیر کل صنایع ماشین سازی و تجهیزات با تاکید بر اینکه بدون تردید یکی از راه های کاهش رفع مشکل واردات جایگزینی تولید به جای آن ها است، تصریح کرد: هدایت به سمت تولید داخل امتیازی است که در سال 98 داریم.

شیروی با تاکید بر اینکه تولیدات برخی از شرکت ها با کالاهای وارداتی برابری می کند، افزود: امسال نیازهای کشور را با ترغیب سازندگان داخلی مطرح کرده و آن ها را به سمت مواردی که تاکنون واردات زیادی داشتند، اما قابلیت ساخت آن ها را در داخل داریم، ترغیب می کنیم.

منبع: شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کد امنیتی (حروف بزرگ) Captcha