دکتر ستاری: ما تا ماشین‌ساز نشویم و طراحی نکنیم نمی‌توانیم ارتباط بین صنعت و دانشگاه‌ را به شکل واقعی ایجاد کنیم

تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ تعداد بازدید : ۸۷۶۶
تعداد رای : ۲
سورنا ستاری: فضای کسب و کار در حالی نیازمند کارآفرین است، کسی که حاضر به انجام کار دولتی نشده و پول نفت نمی‌خواهد، باید هر روز برای باز نگه داشتن کرکره‌های کسب و کار خود با همه نهادهای نظارتی بجنگد.
به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، در آیین رونمایی از آغاز معاملات شرکت‌های کوچک و متوسط (SME) و صندوق‌های جسورانه در فرابورس گفت: فضای کسب و کار در حالی نیازمند کارآفرین است، کسی که حاضر به انجام کار دولتی نشده و پول نفت نمی‌خواهد، باید هر روز برای باز نگه داشتن کرکره‌های کسب و کار خود با همه نهادهای نظارتی بجنگد.
وی افزود: محیط کسب و کار از زمانی که پول نفت به اقتصاد این کشور سرازیر شد، به حال و روزی افتاد که میلی برای ایده‌پردازی و تعالی ندارد چرا که بازدهی‌ها تا حدی است که اگر دزدی هم انجام دهیم بازدهی و سودی تا این حد در بر ندارد.
وی با بیان اینکه اشتغال از محیط کسب و کار ایجاد می‌شود، گفت: توقف یک کسب و کار یک خیانت است، فرهنگ جامعه باید در نگاه به کسب و کار و فعالیت‌های دانش بنیان تغییر کند، به طور حتم از طریق وام بانکی نمی‌توان اشتغال ایجاد کرد. با پیگیری فرهنگ حمایت از کسب و کار دانش بنیان می‌توان فرهنگ غلط اتکا به اقتصاد نفتی را از کشور بیرون انداخت.
به گفته وی هم اکنون در حالی از صنعت در ایران صحبت می‌کنیم که چیزی از صنعت در خود ندارد و تنها کارخانه است،‌ زیرا ماشین‌سازی و طراحی صنعتی نشده و دانشگاه‌ها براساس این پایه ایجاد شده‌اند.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha