برنامه حمایت از توسعه بازار ماشین آلات صنعتی پیشرفته | اخبار | ضرورت تولید محصولات نهایی و تکمیل زنجیره ارزش در صنایع پتروشیمی

ضرورت تولید محصولات نهایی و تکمیل زنجیره ارزش در صنایع پتروشیمی

تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ تعداد بازدید : ۱۴۷
تعداد رای : ۱
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: تولید محصولات نهایی و تکمیل زنجیره ارزش در صنایع پتروشیمی با هدف تامین نیاز صنایع داخلی ضروری است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، پس از افتتاح رسمی طرح‌های پایین‌دستی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی که روز دوشنبه انجام شد، در گفت‌وگو با «نیپنا» با تاکید بر لزوم کاهش خام‌فروشی و حرکت به سوی تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: واحدهایی که روز دوشنبه در ماهشهر افتتاح شد به لحاظ ابعاد و اشتغال‌زایی قابل مقایسه با واحدهای اصلی و بالادست خود نیستند اما اهمیت آنها در این است که زنجیره تولید را تکمیل می‌کنند.

 

رضا نوروز‌زاده، افزود: کشورما وارد‌کننده قطعات خودرو است و محصولات لاستیکی و پلاستیکی زیادی در صنایع خودرو‌ و سایر صنایع به‌کار می‌رود که افزایش این واحدهای پایین‌دستی می‌تواند آرام آرام ما را از واردات صنایع نهایی زنجیره پتروشیمی بی نیاز کند و افزون بر اینکه مانع خروج ارز خواهد شد، ایجاد‌ کننده اشتغال نیز می‌شود.

 

وی با تاکید براهمیت صنایع پایین‌دستی پتروشیمی در توسعه اقتصادی و صنعتی کشورخاطر نشان کرد: واحدهای کامپاندی که روز دوشنبه افتتاح شدند توانسته‌اند صاحبان لیسانس را پیدا کنند و به این ترتیب به راحتی می‌توانند در بازار تولید خودرو و لوازم خانگی وارد شوند.

 

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ادامه داد: تامین نیاز صنایع مختلف کشور از سوی بخش‌های بالادستی و پایین‌دستی پتروشیمی می‌تواند کاهش واردات را در بخش‌های مختلف صنعتی در پی داشته باشد.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کد امنیتی (حروف بزرگ)